חוסר חשק מיני – גורמים ופתרונות

מה הן הסיבות שגורמות לחוסר חשק מיני אצל גברים ונשים, ומה הפתרונות האפשריות לשיפור החשק המיני ותדירות היחסים ? הכל במאמר.


יחסי מין הם אחת ההנאות הגדולות ביותר שיש לנו ולא בכדי רובנו ככולנו משקיעים בכך אנרגיות רבות. מעבר לעונג הכרוך בכך, יחסי מין איכותיים בתדירות מספקת מפחיתים את הסיכון ללקות במחלות לב, מפחיתים רמות דיכאון, משככים כאבים, מחזקים את מערכת החיסון וייתכן שאף מונעים התפתחות סרטן הערמונית (אחד מסוגי הסרטן השכיחים ביותר בקרב גברים, ובפרט המבוגרים שבהם), וכמובן תורמים רבות לקשר הזוגי.

אבל למרות כל היתרונות הנ”ל, ועל אף שמחקר אמריקאי הראה כי גברים חושבים על סקס לא פחות מ- 19 פעמים ביום בממוצע, במיטות רבות ובתקופןת שונות את מקומה של ההתלהבות ותשוקה תופסת המבוכה והעגמומיות.

סיבות לחוסר חשק מיני אצל נשים

הסיבות העיקריות לחוסר חשק מיני בקרב נשים הן נפשיות: כשהבן זוג מתנהג בצורה שלא מוצאת חן בעיניהן (לא כעונש, אלא כי התנהגות כזו הופכת אותו להרבה פחות מושך), דיכאון ברמה כזו או אחרת, דימוי פיזי ירוד והשחיקה בתשוקה שיוצרת השגרה.

בנוסף ישנן סיבות פיזיות: עייפות (ובפרט אצל נשים אחרי לידות ואלה המשקיעות את כל האנרגיות שלהן בגידול הילדים), טיפולים תרופתיים שונים (ובפרט כדורים נוגדי דיכאון) והירידה ברמת האסטרוגן החל מגיל מסוים.

למה גברים מוותרים על יחסי מין?

גם גברים לא מעטים סובלים מירידה בחשק המיני. חוסר חשק מיני אצל גברים נובע ממספר סיבות כגון: מחלות שונות, טיפולים תרופתיים, חרדות ומתחים מכל סיבה שהיא, עייפות או בעיות בקשר הזוגי.

בחלק גדול מהמקרים ירידה בחשק המיני אצל גברים  נובעת מקושי בתפקוד המיני, כלומר אימפוטנציה (חלקית או מלאה) או שפיכה מוקדמת המוגדרת כפליטת זרע תוך פחות משתי דקות מרגע החדירה הראשונה.

למרבה הצער, עקב הבושה גברים רבים נרתעים מלנסות לפתור את הבעיה ומעדיפים לוותר על מרכיב משמעותי בהנאה מהחיים, ובעצם מקבעים את המצב הבעייתי.

פתרונות טבעיים

חשוב לדעת כי בימינו ישנו מגוון רחב של פתרונות לכל סוגי הבעיות הגורמות לחוסר חשק מיני, הן עבור גברים והן עבור נשים.בפרט מומלצים פתרונות טבעיים, שמשפרים לא רק את תדירות חיי המין וההנאה מהם אלא את איכות החיים באופן כללי.

יוגה, למשל, או פעילויות אחרות התורמות לגוף ולנפש גם יחד, עשויה לפוגג מתחים וחרדות ולהעלות את רמת האנרגיה פלאים. שבירת השגרה תחזק את הקשר הזוגי ותמנע מהשחיקה לפגוע בחשק המיני וישנן גם כמוסות טבעיות, המבוססות על צמחים, מינרלים ו-ויטמינים, שמאריכות משמעותית את פרק הזמן של האקט המיני ואת ההנאה של שני בני הזוג ממנו, ובכך פותרות את בעיית חוסר החשק ומחזירות את יחסי המין לחיים.

גברא אנרג׳י משלב רכיביים טבעיים המשפרים את החשק המיני של הגבר ואת כוח הגברא ולכן גם הוא מומלץ לטיפול בחשק מיני ירוד.

גבר, שדרג את חיי המין שלך!

התקשר כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחוש בהבדל

דילוג לתוכן